Tselluliidist aitab vabaneda dieet ja treening (1) 29 Jaan

dreamstime_9974563_vKas tselluliidist on võimalik üldse lahti saada? Mida teha kui juba treeningu alguses tekib lihastesse piimhape? Nõu annab meie treeningnõustaja Kadi.

1. Tahaksin küsida treeningnõustajalt, milline trenn oleks kõige parem, kui on jämedad jalad.Tegelen vesiaeroobika ja kepikõnniga.Minu kaalunumber on kolmekohaline, mitu korda nädalas oleks mõistlik teha kepikõndi, et see jalgadele mõjuks?

„Jämedate“ jalgade põhjuseks võivad olla tugevad jalalihased või nahaalune rasvkude. Kui tegemist on rasvkoega, siis seda lokaalset treeninguga vähendada ei saa, kuna treeninguga väheneb rasvkude ühtlaselt kogu kehas. Kepikõnd ja vesiaeroobika on väga head viisid salenemiseks. Kepikõnni treeningu pikkus võiks olla vähemalt 30 minutit ning treenida võiksid 3-4 korda nädalas.

2. Olen hädas tselluliidiga. Päevas võin süüa 1400 kcal ning treenin ka nüüd sageli. Kaal on langenud hästi, kuid ikkagi on kintsudel tselluliiti ning see ei kao ka kaalu kadudes kuhugi. Mida peaksin tegema, et sellest lahti saada? Suvi on tulemas ning tahaksin hirmsasti lühikese seelikuga käia, kuid selle tselluliidi pärast ei julge küll seda selga panna. Milline treening oleks kõige parem? Kas igasugustest kreemidest, mis lubavad tselluliidi kadu on ikka kasu ka?

Parim viis tselluliidist vabanemiseks on dieet ja kehaline aktiivsus. Soovitan treenida regulaarselt ning teha nii jõu-kui vastupidavustreeninguid (käimine, jooksmine jms). Jõutreeninguga lähevad lihased rohkem toonusesse ning naha pind muutub siledamaks. Lihased põletavad ka paremini rasva. Väldi töödeldud ja rafineeritud toitu, mis sisaldavad rohkelt soola, suhkrut või kemikaale ning tarbi rohkelt kiudaineid (puu- ja köögivilju ning täisteratooteid).

3. Miks tekib lihastesse piimhape umbes 100-200 meetrit pärast jooksma hakkamist isegi kui teen enne jooksma hakkamist korralikult soenduse ning ei jookse alguses liiga kiiresti?

Piimhappe tekkimine on märk sellest, et treenid aeroobsel lävel. Ehk, Sinu jooksmise tempo on sedavõrd kiire, et organism ei jõua läbi hingamise sellist kogust hapnikku sisse hingata. Aeroobne lävi saabub igal inimesel erineval pulsisagedusel, see sõltub Sinu treenitusest. Piimhappe tekkimine tekitab ebamugavat tunnet treenides, kuid samas annab see Sulle teada, kui intensiivselt Sa treenid. Kui soovid arendada oma põhivastupidavust (põhivastupidavustreeninguks nimetatakse aeroobsest lävest madalamal toimuvat treeningut), siis võiks Sinu pulss olla alla 70% maksimaalsest südame löögisagedusest. Piimhapet tekib sellises pulsivahemikus väga vähe ning tunne treenides ja peale treeningut on hea.

loe ja kommenteeri