Lumerookimine on südamele kahjulik! 18 Jaan

TERVIS: Otsid ettekäänet, et talvisest lumerookimisest pääseda? Siin on sulle vabandus, mis elukutselistele kojameeste jaoks karmilt võib kõlada - lumerookimine suurendab infarkti riski. Üks hea vabandus on lumerookimise negatiivne mõju tervisele, sest see suurendab infarktiriski. Sellise tulemuseni jõudsid ameerika teadlased, kes analüüsisid ligi 500 südameprobleemidega talvisel ajal haiglasse pöördunud patisendi haiguslugu, kirjutab dn.se.


Arvamused

JAN
Miks nii lolle artikleid siia õlesse pannakse?! Lumerookimine on füüsiline tegevus nagu iga teinegi. Kui inmene ikka on füüsiliselt passiivne, kuid äkki kukkub hullult rabelema, siis pole vahet mis tegevus see on, kui see südamele hakkab. Kõiksugu ameerikast tulnud "teadlaste" arvamuslood tuleks eelnevalt ikka kriitiliselt õle vaadata, et lolli juttu mitte levitada.
500 Loona
Arvan samuti, et kui korraga palju saab ja enne harjutanud pole juhtub tõesti mõni haigus välja lööma. Kui nad tasapisi tegutseksid poleks asi põrmugi hull.
averott
Kui lumerookimisega hakkavad hoogsalt tegelema inimesed, kes ülejäänud aasta ei liiguta end eriti, siis on terviserike kindel mats! Lumerookimine annab pea sama trenni, kui intervalltrennis käimine ja sinna ju ilma teatud tasemeta me ei trügi. Ikka tasa ja targu!!! Samas on lumerookimine täiesti tasuta ja sobiva tempo korral mõnus ajaviide!!
Arvamuse avaldamiseks pead sisse logima!