Mida teha, kui ükski dieet ei ole sobinud? 17 Mär

Minu olukord on suht lootusetu, kuna olen nüüdseks juba 60 aastat vana.  Aga kirjeldan olukorda siiski – äkki on mingi võimalus. Vastab toitumisspetsialist dr Kristel Ehala-Aleksejev.


Arvamused

mimoosa
mulle meeldib kaaluabis see, et siin saab olukorda kontrolli all hoida. aga võibolla aitab lisaks ka üks raamat, mille mina ostsin Rahva Raamatust ( tellisin internetist ja ise käisin järgi, siis pole saatmiskulusid) paar nädalat tagasi ja mille positiivsus andis sellise elamuse, et tegutsen ise sellele vastavalt ja jutustan teistelegi. MA TEEN SU SALEDAKS + CD Autor: PAUL MCKENNA Osta hind: 12.72 12.08 (189.01 EEK) ilmumisaasta 2009 eesti keeles, raamat+cd, 126 lk 215x150x15 (mm) need soovitused seal on uskumatult lihtsad aga tunduvad mõjuvat, sest tegu pole dieediga vaid põhimõtetega: 1. söö siis kui on nälg ( siis on hea isu ja toit mäitseb hästi) 2. söö ainult seda , mis maitseb , mitte mida arvad, et pead 3 söö aeglaselt ja naudi iga suutäit 4. lõpeta söömine, kui nälg on kustutatud ( st on kerge täiskõhu tunne) .kui ei tunne alul hästi ära, kui see signaal tuleb, on kontrolliks, et maitsva toidu järgmised suutäied maitsevad vähem, kui enne. Raamatus on seda kirjeldatud muidugi palju veenvamalt ja koos näidete ja selgitustega, samuti abivõtteid . Ehk on natuke abiks. lisaks on ka cd, mis sisenda enesusku.
Cute-happy-valentines-day-cat-wallpaper-3 tipp
Sooviksin siinkohal ka paar sõna sekka öelda. Kui sa oled oma kehakaaluga kimpus siis ei aita kindlasti see, et sa sööd ainult tatart ja kana. Kehakaalu normi saamiseks ongi vaja tasakaalustatult toituda ja mitte tarbida rohkem kcal' reid kui sa vajad. Kaaluabi pakub ju ideaalset varianti - toidupäeviku pidamist ja arvestab ise sinu eest kõik kokku nii,et saad tasakaalus toitu. Imet siin ei olegi, lihtsalt organism on selliselt loodud,et sa pead kõike mingis kindlas koguses tarbima, et keemia sinu kehas toimiks. Dieedid ei ole abistavad vaid hukutavad vahendid. Kui sul on tõsine soov ennast järje peale aidata siis hakka päevikut pidama. Trenni sa teha ei jaksa väidetavalt aga mina arvan, et kui sa kord proovid siis hakkab see sulle meeldima ning kasvatad mõnele peenrale hoopis muru ja lähed loodusesse. Mina olen kaaluabist abi saanud - ca 7 kuud ja - 27 kg. Järjepidevus, trenn ja mõistusega söömine, rohkem polegi vaja. Usu endasse ja alusta kohe.
Muumi tusklik
Ma kaalun ka kaks korda rohkem kui mu normaalkaal, aga lõpuks hakkas siiski langema: võtmeks regulaarne söömine ja kõik kalorid tuleb ära süüa, mis ette nähtud. Nii kui vähem söön, on nädal untsus ja kaal seisab või tuleb jälle midagi juurde. Abiks on siinse päeviku täitmine, et ikka kõik söödud saaks, sest ilma selleta sööksin oluliselt vähem - isu lihtsalt ei ole ja meelde ei tule, et peaks sööma (kõlab uskumatult onju?). 8 kuuga on kadunud 10 kilo, seda on nii vähe, et välimuses see ei kajastu, aga vähemalt liigub. See siis puhtalt minu kogemus, enne sai ka erinevaid dieete, arste, personaaltreeninguid, toitumisnõustajaid ja muid abivahendeid kasutades aastaid jamatud, tulemus null, keegi ei uskunud ka, et nende soovitustest kinni pidasin.
Arvamuse avaldamiseks pead sisse logima!