Appi tuleb treeningunõustaja Kadi (1) 07 Mär

Appi tõttan treeningunõustaja Kadi, kes vastab lugejate küsimustele.

1. Käisin täna esimest korda shapingu trennis. Käpuli asendis jalga taha üles sirgeks lükates tundsin põlve taga kerget krõmpsumist, valu ja ebamugavust. Millest see tulla võib ja kuidas seda parandada. Peale treeningut on ka paremal häbemeluu juures tunda astumisel valu. Kas lihased või sooned on liiga vähe elastsed?

Valu  puhul treeningu ajal või peale treeningut soovitan konsulteerida treeningu läbiviijaga. Treeningu juhendaja aitab Sul vaadata üle, kas sooritad harjutusi õige tehnikaga ning vajadusel korrigeerib seda.

Olen kahe lapse ema, noorem on 8 kuune, annan veel rinda. Mida peaks toitumise osas kindlasti arvestama?

Toituma peaks imetamise ajal mitmekesiselt ja korrapäraselt ning hoiduma kiirest kaalu langusest. Soovitan vähendada nn. töödeldud toidu osakaalu menüüs.

2. On selline mure, et kõhu peale on kogunenud rasv. Iga päev teen 50 kõhulihast ja jalgadele venitusi. Sooviksin teada saada kuidas oleks kõige kergem sellest rasvast lahti saada. Ja millest see võib koguneda. Valin toitu mida söön, ning kui olen liiga palju söönud tekivad süümepiinad, et miks ma nii palju sõin. Rasva all on päris korralikud kõhulihased, aga rasv ei taha pealt ära  minna. Enne suvehooaega tahaksin sellest rasvast lahti saada. Ise kaalun 68 kg ja olen 168 cm pikk.

Rasva kulumine on üldine protsess ehk treeninguga väheneb rasvkude ühtlaselt kogu kehas. Lokaalselt (näiteks ainult kõhupiirkonnas) ei ole võimalik treeningu abil rasvkude vähendada. Ühte kehapiirkonda treenida, lootes vähendada antud piirkonna rasvakulutust, ma ei soovita.

Leia endale sobiv treeningviis ning treeni regulaarselt 3 korda nädalas. Salenemiseks soovitan Sul vastupidamist soodustavat liikumist: käimine, jooksmine, suusatamine, rattasõit, ujumine jms. Selline treening lisab organismi võimekust kulutada rasvu. Treeningu pikkus võiks olla vähemalt 20 minutit. Ka üldine lihastreening on hea, sest see aitab säilitada või lisada lihasmassi. Kuna ainevahetus lihaskoes on aktiivsem kui rasvkoes, aitab lihastreening kiirendada ainevahetust.

Kui süümepiinad peale söömist on kestnud kaua, soovitan pöörduda mõne spetsialisti poole (psühholoog, psühhoterapeut), kes saab anda nõu ja tuge.

3. Kas siis kui väljas on miinus 15 kraadi võib üldse väljas trenni teha. Käin muidu iga päev kõndimas aga nüüd kui on nii külm tundsind, et näol on päris valus. Hakkasingi mõtlema, et äkki nii külmaga üldse ei soovitatagi väljas sportida.

Kui tunned, et see ilm on liiga külm ja Sul ei ole ilmale vastavat riietust, siis jäta ära oma treening sellel päeval.  Ära muretse, kui mõni päev jääb treening tegemata ekstreemsete ilma olude tõttu, nii külma ilma on meie kliimas õnneks harva.

 

loe ja kommenteeri