Vastab dr. Ehala: mida peaksin muutma, et kaal langema hakkaks? 05 Aug

KÜSIMUS: Olen siin keskkonnas kaks nädalat tublisti kõik söödu-joodu kirja pannud, kuid kehakaal ei liigu sugugi allapoole. Kusjuures hakkasin ka trenni tegema, mitte küll iga päev, kuid 3-4 korda nädalas. Miks nii? Mida peaksin muutma?

VASTAB toitumisnõustaja doktor Kristel Ehala-Aleksejev:

Tere.

Kahjuks jään siin teile vastuse võlgu. Toidu kirjapanekust ju üksi kaalulanguseks ei piisa. Minu esimene küsimus on see, et kas olete rasvunud, ülekaaluline või normkaalus. Erinevates kaalukategooriates toimub ka kaalulangus erinevalt. Teine küsimus on, et kuidas arvutasite oma päevase vajamineva energiahulga. Järsku on seal mingi arvutusviga või midagi puudu. Kolmandaks võib viga olla ka toidukordade päevases jaotuses ning toiduainete valikus. Näiteks see, et õhtusöögile langeb liiga suur kalorikoormus. Kui on soov kaalu langetada, siis võiks viimane olla ~ 20-25% kogukaloraažist. Vaadake seega oma toitumis-, liikumisplaan veel kriitilise pilguga üle ning arvestage ka oma kehatüübi ning hetkekaaluga.

Edu soovides

dr. Ehala

_________________________

Kui sul on mure või küsimus, millele soovid vastuseid leida, pane need kirja ja saada aadressile abi@kaaluabi.ee. Koos leiame lahendused!

Dr. Ehala-Aleksejevi tasulisele personaalsele nõustamisele on võimalik registreerida:

Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliiniku Tallinna Filiaal

  • Gonsiori 3, II korrus
  • Tel: 731 9001
  • E-post: toitumine@kliinikum.ee

Eesti Diabeedikeskus

Kuidas küsida spetsialisti käest abi?

Postita küsimus meiliaadressil abi@kaaluabi.ee. Kirjelda nii täpselt kui võimalik oma muret, lisa igaks juhuks juurde ka oma telefoninumber ja see, kas soovid küsimuse esitajana Kaaluabis jääda nimetuks või võib küsimuse avaldada oma nime (kasutajanime) all.

Vaata ka teisi spetsialiste!

loe ja kommenteeri