Kaaluabi nõu asub jälgima Naisteka kaalulangetaja Kelly (4) 15 Jun

NAISTEKAGA KAALUS ALLA: Kaaluabi ja Delfi Naisteka kaalulangetusprojektiga liitus 22-aastane Tartu tüdruk Kelly, kes on varem proovinud erinevaid ekstreemseid dieete ja soovib nüüd Naisteka abiga tervislikult 20 kilo kaotada.

„Käimas on minu esimene nädal Kaaluabi keskkonnas ja tunnen ennast kui sügisel esimesse klassi läinud koolilaps. Kõik on nii uus ja huvitav. Katsetamist ja uurimist on palju.

Esimene muutus oli see, et enne kohtumist toitumisnõustaja Kajaga külastasin tehnikapoodi ja soetasin endale köögikaalu. Teadsin, et pean hakkama toiduaineid sisestama kaalu järgi ja kaal mul enne puudus. Nüüd üritan söödud toidu enne ära kaaluda, et kõik võimalikult täpne ja aus oleks.

Kaja tutvustas ta mulle Kaaluabi portaali, rääkisime minu toitumise minevikust, minu eesmärkidest ja lootustest ning Kaja jättis mulle kodutööks mõned testid. Kuna kohtusime kaubanduskeskuses, siis ei olnud meil võimalik kaalumist, mõõtmist seal läbi viia. Aga algsed mõõdud ja kaalu märkisin ise kodus üles ja juba järgmisel kohtumisel toimub ametlik numbrite märkimine Kajaga.

Minu stardipakuks on 86 kg. Minu suur saladus, minu kaal, on nüüd paljastatud. Paljastatud mitte ainult minu lähedastele, vaid ka kogu avalikkusele ja nüüd ei ole enam tagasiteed. Aeg on selle probleemiga tõsiselt tegeleda.

Lugesin kord Peep Vainu raamatut, kus ta ütles, et oma eesmärke saavutada, pead sa need kõigepealt sõnastama ja siis üles kirjutama. Panen nüüd oma lõppeesmärgid paika ja kirjutan siia üles. Teie olete minu tunnistajad, minu kohtunikud ja lisamotivaatorid.

1) Kaal 65 kg

2) Soovin olla oma kehas õnnelik ja rahul

Siin nad siis on! Iga nädal annan teile teada, kuidas mul läheb ja kui kaugel ma oma eesmärkide saavutamisest olen. Ma annan endast kõik, et 6 kuu pärast saaksin ma öelda, et ma olen oma eesmärgid saavutanud.”

Vaata videot ja saa Kellyga lähemalt tuttavaks!

 

Kaaluabi toitumisnõustaja Kaja Maantoa: Ekstreemdieedid võisid viia Kelly keha säästurežiimile

"Meie esimesel kohtumisel asusime kohe kõige põhilisema kallale. Kelly ei olnud varem taolist kodulehte, nagu seda on kaaluabi, kasutanud ja selgitasin talle nii toitumispäeviku täitmist, füüsilise aktiivsuse sisestamist kui ka tutvustasin üldiselt, mida ta võib meie kodulehelt leida.

Kelly leidis meie kodulehe esmapilgul olevat lihtsa ja kasutamissõbraliku, kuid siiski leppisime kokku, et mil iganes tekib tal raskusi, siis jään vaid e-maili või telefonikõne kaugusele.

Sisestasime tabelisse algmõõtmed, millesid hakkame muutma peale igat kohtumist.
Palusin tal ka täita mõningad küsimustikud, mis aitavad mind edaspidi Kellyle toitumiskava koostamisel.

Küsisin Kellylt tema toitumisharjumuste kohta ja meie jutuajamises selgus,et ta on palju katsetanud erinevaid dieete, mis aga kõik jäid väga lühiajalisteks ja sellele järgnes taas „kõige söömine“. Kuna selline toitumine on väga ebatervislik, siis nii pikemas perspektiivis toimides lülitub meie keha nn säästureziimile ja kui me taas peale oma „ekstreemdieeti“ sööma hakkame on kilod kiired tagasi tulema ja seda tihtipeale ka mitmekordselt. Kindlasti ei saa ma Kelly puhul seda veel väita, et tema keha on säästureziimil, aga kindlasti on see infoks, mida ei saa ka tähelepanuta jätta.

Palusin tal hakata täitma toitumispäevikut ja esimesed 3 päeva „lubasin“ Kellyl süüa nii nagu ta seda tavaliselt on teinud, et mul oleks võimalik näha kui palju on ta harjunud kcal tarbima ja kindlasti, et saada ka põgusat ülevaadet tema toidueelistustest. Edasi, aga lubas Kelly jälgida talle soovituslikku kcal normi. Me ei lähene aga kõigele korraga ja väga jäigalt. Alguses on ka „lubatud“ suuremad päevased kcal normid, kui see tundub möödapääsmatu ning ka toitumise tasakaalustamisega hakkame tegelema järk-järgult.

Minu eesmärgiks meie mõlema kaalulangetaja Kelly ja Riinaga on, et teeme reaalseid plaane, viime sisse muudatusi tasapisi ja et kõigest sellest kujuneks välja nende uus elustiil, mitte, et see lõppeks, kui saab otsa see 6 kuud, mille me koos veedame.

Aga ennekõike on iga inimene ainulaadne ja mis toimib ühele ei pruugi toimida teisele ja selleks koostamegi mõlemale kaalulangetajale programmi, mis sobib nende vajadustega"Foto ja video: Siim Lõvi, Delfi Naistekas

loe ja kommenteeri