Naistekaga Kaalust Alla: Riina harjus toitumispäevikuga ja alustas treeninguid (2) 31 Mai

EDULUGU: Kaaluabi ja Naisteka kaasabil alustab 36-aastane kolme lapse ema Riina tänasest pooleaastast salenemisprotsessi. Naise eesmärk on kaotada 20 kg. Kuidas Riinal läinud on ja mida arvab sellest meie toitumisnõustaja.

"Esimesel nädalal üritasin elada nagu tavaliselt, aga kuna hakkasin kasutama Kaaluabi toitumispäevikut, siis ei olnudki see nii kerge. Kuidas sa ikka täidad oma päevikut ausalt, kui söödud kalorite hulk on 100% päeva normist suurem?" kirjutab 36aastane kolme lapse ema Riina Laherand oma esimese kaalulangetusnädala lõpus.

“Vahel tabasin end mõttelt, et ah, mis ma sellest või teisest asjast ikka päevikusse kirja panen. No aga keda ma petan, ikka iseend. Endalgi ebamugav vaadata, kui palju sai söödud ja kui vähe liigutud. Kolmandal päeval enam ei suutnud neid suuri numbreid vaadata ning võtsin nõuks natuke trenni tegema hakata. Ja muidugi hakkasin korralikult oma suutäisi kaaluma ja neid kirja panema. Kõik, mis suhu sai pandud, läks enne kaalu pealt läbi. Söön ikkagi seda, mille järgi isu on või mida parasjagu kodus leidub, aga koguseid olen kahandanud. Saan hakkama küll ja üllatavalt ei olegi kõht kogu aeg tühi. Ainult see vee joomine (soovitav juua 8 klaasi päevas) on praegu küll üks sunnitud tegevus. Aga inimene harjub ju kõigega, mis see vee joomine siis ikka ära pole :)

Kuna sõbrad elavad minu toimetamistele usinalt kaasa, siis otsustasid nad minu motiveerimiseks kinkida mulle ühe spordiklubi kinkekaardi. Valisin esimeseks treeninguks pilatese ning olen valikuga väga rahul! See on just seda sorti treening, mida ma praeguses konditsioonis suudan suhteliselt vabalt kaasa teha. Pilatese põhirõhk on korsetilihaste ja rühti toetavate lihaste treenimisel. Treening koosneb muusikasse seatud harjutustest, mis on rahulikud aga samas kerelihastele intensiivsed ning need sobivad nii algajale kui edasijõudnule. Nendel päevadel, kui ma trennis ei käi, teen kodus külavahel jalgrattaga ühe 40 minutise ringi. Kuna elan maal, siis leiab aias ka kogu aeg midagi toimetada ja rohi kasvab vaatamata sellele, kas sul on tuju ja viitsimist seda niita või mitte. Seega nädalas 3-4 korda tuleb ka väikeseid muruniitmise otsi.

Õhtul on mul kavas järjekordne pilatese treening ning pärast seda ametlik kokkusaamine Kaaluabi toitumisnõustaja Kajaga. Ametlik selles mõttes, et sellest hetkest peale toitun ja sätin oma elu nii, nagu Kaja mulle ette kirjutab. Siis teeme ka minu kere ametlikud kaalumised-mõõtmised ja need numbrid hakkavad olema nn. lähteandmeteks. Sisimas loodan, et selle projekti lõppedes on lähteandmed ja lõpptulemuse numbrid totaalselt erinevad :) Minu kasuks muidugi!”

Kaaluabi toitumisnõustaja KAJA MAANTOA kommenteerib esimest kohtumist:

“Sissejuhatuseks viisime läbi, terviseküsimustiku, mõõtmise, kaalumise ja mõningad lisa testid Riina toitumisharjumuste, eluviiside kohta.

Andsin talle ka koju mõningad testid, et rohkem teada saada tema suhtumisest, mõttemaailmast, soovist muutuda. Kõiki neid tulemusi hakkame koos analüüsima ja kindlasti teeme neid samu teste veel mitmeid kordi selle 6 kuu jooksul, et jälgida Riina arengut.

Veel palusin ma tal üles märkida oma lähimad, keskmised, ja kaugemad eesmärgid ja kuidas ta arvab neid saavutavat.

Vaatasin üle tema esimese nädala toitumispäeviku. Kolm esimest päeva lubasin tal toituda nii nagu ta seda oli siiani teinud, et mõista veelgi paremini tema kaalutõusu põhjuseid ning esmapilgul võib öelda, et suuresti võib kaalutõusu panna vale toitumise arvele. Toitumispäeviku alusel andsin talle ka esimesed kaks muudatust, mida ta püüab jälgida järgnevad kaks nädalat.

  1. valida lahjasid piimatooteid
  2. portsioni kontroll — rääkisime lähemalt taldrikureeglist jne.

Muutusi hakkame sisse viima tasapisi, et ta organism jõuaks kõigega harjuda ja et ei tekiks tunnet, et tegemist on järjekordse enesepiitsutamise programmiga. Meie eesmärk ei ole kiire kaalulangetamine, vaid see, et kuue kuu möödudes on sellest välja kujunenud tema uus elustiil.

Lisaks toitumispäeviku täitmisele peab Riina paralleelselt ka nn emotsioonide päevikut. Iga kord, kui ta midagi sööb, märgib ta üles:

  • oma meeleolu (igavusest, oli ärevil jne)
  • kus ta sõi ( TV ees, laua taga jne)
  • kellega (sõprade, perega jne)
  • Hindab oma kõhu tühjust 1-5 (1 pole tühi-5 väga tühi)

Lisaks rääkisime, milliseid valikud võiks teha hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiks.

Riina on positiivse suhtumisega elurõõmus naisterahvas ja olen kindel, et koos saavutame tema eesmärgid!”

Riina kirjutab oma edusammudest Naistekas igal reedel

loe ja kommenteeri