Edulugu: Tahtsin mehe kõrval olla õbluke naine! (16) 07 Mär

Foto: Allar Mehik, www.muinasjutupidu.eeSeptembris Kaaluabi kasutajaks hakanud Kersti Kiidron (37) on poole aastaga lahti saanud rohkem kui 20 kilost. Juba enne rannahooaja algust loodab ta jõuda soovkaaluni, mida tema kaal näitas viimati 10 aastat tagasi.

Eelmise aasta mais sünnitas Kersti poja ning see on ju loomulik, et raseduse ja sünnitamise ajal võtavad naised kaalus juurde. Kersti sõnul aga suve jooksul ta lausa paisus. Nii juhtuski, et ühel augustipäeval kaalusid nad mõlemad mehega ennast. Kersti on 180 cm pikk, aga  mees on lausa 2-meetrine. Kaal näitas mõlemale peaaegu sama numbrit – 113 kg, mees vaid 800 g raskem. Siis tundis Kersti, et ta tahaks jälle olla mehe kõrval „väike õbluke naine“. Ta hakkas kohe hoolikamalt toitu valima ja trenni tegema ning 3 kilo läks alla ka.

Sõbrannad teadsid soovitada Kaaluabi, millest Kersti enne midagi ei teadnud. Septembris, kui naine ennast kasutajaks registreeris, kaalus ta 110 kg ja kõhu ümbermõõt oli 104 cm. Jaanuari keskel, napp 5 kuud hiljem, on ta kalorite teadliku arvestamise tulemusena kaotanud 21,2 kg. Rohkem kui 10 aastat tagasi oli Kersti proovinud pärast esimese lapse sündi kaalujälgijate süsteemi, kuid mitte eriti pikalt. Mingeid ime-  ega tavalisi dieete ei ole ta kunagi pidanud. „Kaalujälgijatega sain  hästi kaalust alla ja võisin olla umbes samas kaalus kui hetkelgi (88,8 kg jaanuari keskel – toim) . Mõnede riiete järgi olen sellest aru saanud. Kahjuks mul tollased kaaluandmed puuduvad. Vahepealsete aastatega on aga kõik vaikselt tagasi tulnud,“ räägib naine.

„Hetkel tundub mulle, et Kaaluabi on küll väga tõhus vahend. Kui omal on tahtmine, siis Kaaluabi teeb ju suurema enamuse sinu eest ära,“ arvab Kersti, kes Kaaluabis esineb nime all Tipp. Kalorite arvestamine ei ole talle kordagi raske või keeruline tundunud, lihtsalt alguses tuli endale selgeks teha, mida toiduained üldse sisaldavad. Pereema  toiduvalik ei mõjuta teisi pereliikmeid üldse. Ta sööb täiesti samu asju, mis nemadki, lihtsalt koguseliselt vähem, kui ta seda varem tegi. Ainuke erinevus on see, et Kersti sööb eranditult igal õhtul suppi, mille ta ainult endale valmistab. Õhtusöök on neil reeglina alati enne kl 18. „Perekond elab hoolega kaasa. Nad on väga toetavad ja kiidavad iga edusammu pärast. Abikaasa ütles kord, et imetleb minu kindlameelsust,“ kiidab Kersti.

Foto: ErakoguEdukaks kaalulanguseks ei piisa aga ainult söömise muutmisest, trenni ei tohi samuti ära unustada. Kersti lemmikala on kepikõnd, mida ta harrastab alates samast päevast, kui ta probleemi enda jaoks teadvustas. Trenni teeb ta võimalusel kuus korda nädalas, aga kindlasti mitte vähem kui viis korda. Ainult jõulude ja aastavahetuse ajal jäid mõned päevad vahele, sest teed olid täiesti täis tuisanud. Samas on ta tänulik  oma sõbrannadele Karinile ja Hellele, kes teda kaalu alandamise teele juhatasid ja temaga koos sadu kilomeetreid läbi on kõndinud.

Tipp kaalub ennast igal hommikul. Kui kaal on langenud, siis on ta rõõmus. Kui seier seisab, siis oleneb olukorrast – on kas rahul või rahutu. Kui aga kaal on tõusuteele tagasi pööranud, järgneb kohe analüüs, mida ta valesti on teinud.  „Mõnikord on ületreenitus ja mõnikord jälle vähene söömine põhjuseks. Seega olen trenni veidi vabamalt võtma hakanud ja toiduga ei koonerda, ikka ca 85 % tuleb päevakogusest ära tarbida,“ teab Kersti.

Eriline söögiga patustaja või premeerija pole ta kunagi olnud, nii et mingeid tohutuid kiusatusi kindla peale midagi keelatut süüa ta küll ei tunne. Oma päevase söögiplaani teeb Kersti tavaliselt valmis juba eelmise päeva õhtul, sest niikuinii on ta ju oma pere toidu kokkuostja ja kokkaja. Nii saab iga snäkk ja vahepalagi sisse planeeritud, et ei tuleks mingeid ootamatuid söömissööste. Isegi tükike šokolaadi läheb suhu ainult etteplaneeritult, kuigi sisimas peab Kersti ennast suureks maiasmokaks. Kasutajanimi Tipp ongi tegelikult  pärit  Tipilt ja Täpilt, kui ta lapsepõlves päevast päeva laulis: täna sööme komme ja homme sööme komme, ja neid siis tõepoolest isuga ka sõi.

Kaaluabi süsteem arvestas Kersti ideaalkaaluks 77,7 kg, kuid ise ta selle saavutamist vajalikuks ei peagi. „Ma olen päris pikk ja lõppude lõpuks juba peaaegu 40 aastat vana ka, ei ole vast vaja nii kõhnaks. 85 kg oleks päris paras,“ planeerib naine. Kui kaal näitaks 85 kilo mai alguseks, mil Kerstil on sünnipäev, oleks see väga kena kingitus, millega suvele ja rannahooajale vastu minna.

 

Foto: Allar Mehik, www.muinasjutupidu.eeKersti nõuanded kaaluabilistele:

  1. Mõtle enda jaoks see kaaluteema lahti: kui ülekaaluline sa tegelikult oled ja millest see tingitud on,  millised tervisehäired kimbutavad ja kas see kõik on kaaluga seotud.
  2. Kriitilise pilguga tuleks üle vaadata terve perekonna toidusedel.
  3. Ilma kindla plaani ja tugeva tahteta ei suju kaalu langetamine. Inimesel peab olema kindel soov saada ja jäädagi siis saavutatu juurde.
  4. Liikumine on edu võti. Kõige odavam ja lihtsam sport on kepikõnd. (Mina olen ka paduvihmaga rajal olnud ja koju tagasi tulles lausa tilkunud, aga tahe oli suur ja mõte sellest, et ma jälle sammu soovkaalule lähemale saan, ajendas mind minema.)
  5. Öeldakse, et see kõik on kahe kõrva vahel kinni. Õigus -  kui inimene ikka tahab ennast ise aidata, siis ta ka teeb seda. Kui aga tahetakse teistele midagi tõestada, siis ei tule sellest midagi välja.

 

Kui oled valmis ka enda lugu teistega jagama, kirjuta kaaluabi@kaaluabi.ee ning me võtame Sinuga ühendust.

Kaaluabi.ee tänab butiiki Muinasjutupidu, juuksur Viktoria Anušovat, jumestaja Ragne Liivakut n
ing fotograaf Allar Mehikut, kes aitasid Kersti veelgi kaunimaks muuta.

 

loe ja kommenteeri