Võistluste fantastilised emotsioonid 16 Aug

HEIDI HELGEM ELU: Mulle ei ole tegelikult mitte kunagi teistega võistelda meeldinud. Eriti spordivõistlused ei olnud kooli ajal üldsegi mitte mu lemmikud, sest olin tihti viimaste seas. Kaotada ei taha ju mitte keegi! Alles sellel aastal, mil alustasin jooksutreeningutega, sain aru, et inimene ei võistle mitte kellegi muu kui iseendaga. Kõige olulisem on ületada iseennast ning tunda sporditegemisest mõnu.

Möödunud nädalavahetusel osalesin Narva Energiajooksu poolmaratoni (21,1 km) distantsil ning läbisin raja üllatavalt hea enesetundega. Ma ei oleks kunagi uskunud, et ma nii mitu tundi järjest üldse joosta suudan. Lõpetasin küll viimaste hulgas, kuid ma sain sealt terveks nädalaks võimsa energialaengu.

Miks mulle siis nii väga meeldib võistelda?

  • Spordiüritustel on hoopis teistsugune õhkkond kui jooma- ning söömapidudel: inimesed on heas vormis, rõõmsameelsed ning teineteisest lugupidavad. Nii võistlejad kui ka kaasaelajad pakatavad positiivsest energiast.
  • Võistlustel osalemine annab lisamotivatsiooni korrapärasteks treeninguteks ning tervislikuks toitumiseks. Kui ma tean, et varsti on võistlus tulemas, ei taha ma ju trennitegemist vahele jätta.
  • Võistlustel on lihtne saada teiste inimestega tuttavaks, kellel on minuga sarnased hobid. Just hiljuti tutvusin ühe väga toreda tüdrukuga, kellest sai minu poolmaratoni jooksupartner ning kellega ühendab mind nüüd see imeline kogemus.
  • Kui tavalise trennipäeva elamused unustan üpris kiiresti ära, siis võistlustel läbielatu jääb igaveseks meelde. Juba praegu tuleb mul naeratus näole, kui mõtlen sellele, et tulevikus saan oma lastele uhkelt öelda, „sinu ema on läbinud poolmaratoni“.
  • Võistlusel pingutan ma umbes 10 korda rohkem kui treeningutel. Kõik teised võistlejad innustavad mind ning ka ise tahan endast parima anda. Poolelijätmine ei tule siis kõne allagi!

Õnneks on Eestis üha rohkem ja rohkem toimumas erinevaid rahvaspordiüritusi, millest võib igas vanuses ning vormis olev inimene osa võtta: rattarallid, suusa- ja rulluisumaratonid, triatlonid, jooksu- ning kepikõnnivõistlused jne. Kindlasti ei pea olema tulihingeline sportlane, et kogu melust osa saada – võimalik on ju ka võistlustel osalemine hoopis abistaja rollis. Ka mina olin viimati TriStar Estonia triatlonil hoopis vabatahtlikuna kohal.

Et minu juttu paremini mõista, soovitan teil kõigil vähemalt ühel võistlusel ära käia. Siinkohal pean teid aga hoiatama – sellest võib väga ruttu sõltuvusse jääda!

Heidi kirjutab Kaaluabis tervislikust toitumisest ja sportlikust eluviisist. Kui soovid tema kohta rohkem teada, külasta tema blogi aadressil http://heidi.tarkpea.ee.

loe ja kommenteeri