Kümme tavalist kaalulõksu 03 Mär

Enamik kaalulangetajaid eksib vahel, isegi kui nad on motiveeritud ning teavad, millised on suuremad ohud kaalulangusele. Kui tead ohte, on lihtsam neid vältida. Siit nimekiri tavalisematest kaalulõksudest:

1.      Valid puuvilja asemel mahla – värske puuvili sisaldab rohkem vitamiine ja palju vähem suhkrut kui mahl. Lisaks tekitab ühe apelsini söömine parema täiskõhutunde kui klaas apelsinimahla.

2.      Sööd liiga kiiresti – täiskõhutunde tekkimine võtab umbes 20 minutit aega. Rahulikult süües suudad aru saada, millal kõht on täis, enne kui liiga palju sööd.

3.      Valad toidu kastmega üle – lisaks mõtlemisele, mida sööd, on oluline ka märgata, kuidas toit on valmistatud ning mida juurde võtad. Restoranitoit on sageli tehtud rasvaste õlide ja võiga. Kastmed on palju rasvarikkamad, kui sa arvata oskad. Tellides palu kaste panna toidu kõrvale, mitte see peale valada.

4.      Väldid võid, kuid mitte õli – teelusikatäis võid ja teelusikatäis õli sisaldavad ühepalju kaloreid. Oliiviõli on küll kasulikum kui või, kuid kaalulangetamise puhul on oluline jälgida, et sa ei tarbiks liiga palju kaloreid.

5.      Jood liiga vähe vett – kui jood vett liiga vähe, kuivab keha ära. Sellisel juhul suureneb ka risk, et ajad janu ja magusaisu segamini.

6.      Sead endale liiga kõrged eesmärgid – ei ole mõtet eesmärkides üle pingutada. Kiida ennast ning ole rõõmus kilode üle, mis oled kaotanud, mitte ära muretse nende üle, mida sa veel kaotanud ei ole.

7.      Arvad, et treenimise järel võid palju süüa – kui treenid palju, ei anna see põhjust palju süüa. Enamikul juhtudel ei kuluta sa treeninguga sama palju kaloreid, kui pärast söögiga tarbid. Seepärast ei anna see ka soovitud kaalulangust.

8.      Sööd liiga vähe rasva – 25-40 protsenti päeva kalorite hulgast peaks tulema rasvast. Õiges koguses rasva söömine on vajalik, et keha normaalselt toimiks.

9.      Sööd liiga kalorivaest toitu – süüa vähem kui 1200 kalorit päevas on liiga vähe. Sellisel juhul on suur risk, et keha läheb üle säästurežiimile ning kehakaal ei lange.

10.   Lõunasöök joogina – toidukorra asendamine valgujoogiga sobib vahel harva. Kehale on kõige parem siiski tavaline toit. Lisaks tekib sööki närides parem täiskõhutunne.

Aftonbladet.se

loe ja kommenteeri