Edulugu: Rints, Kaaluabi kõige negatiivsem tegelane? (18) 25 Okt

0004_20101020_9999_60

Uus ja saledam Riina

Täna on meie kangelaseks Kaaluabi duellide kõige negatiivsem tegelane. Ja ime küll, sellega on ta hoopis positiivne kangelane. Nimelt on Rintsul alates 7. juunist, mil ta duellidega liitus, olnud AINULT miinusnädalad. Ainult.

„Ega ma ise ka ei usu,“ õhkab Riina (30), kes nüüd juba saab endale 5 numbrit väiksemaid riideid poest valida. Kui lasteaednikuna töötav Riina oma järjekordset kaalulangetamist kevadel alustas, näitas kaal 116 kilo. Liitudes Kaaluabiga, mille ta leidis Delfis surfates, oli kaaluseier 112 peal. Viimasel nädalal aga oli number juba lausa 90,5 kg! See teeb lihtsa kalorite lugemise tulemuseks 22 kilo poole aastaga. Ja kõhu ümbermõõt on selle aja sees vähenenud 12 cm.

Riina enne Kaaluabiga liitumist

Riina enne Kaaluabiga liitumist

„Mu elus pole vist olnud ühtegi päeva, kus mul poleks olnud muret kaalu pärast,“ meenutab Riina. Ta kinnitab, et on elus proovinud kõiki levinumaid dieete, nippe ja mooduseid – kapsasupidieet, 10-15-jne päeva dieete, figuurisõpru. Korraks, hästi korraks on kaal näidanud ka numbrit 65, aga lisakilod on alati väga ruttu tagasi tulnud.

Nüüd teab Riina põhjust ka – ta on emotsionaalne sööja. Kui on olnud viletsam päev, keegi ütleb midagi halvasti – mis iganes negatiivne tunne tuli meeldiva söögiga paremaks süüa. „Emotsionaalsele sööjale ei saa soovitada, et ära siis söö lihtsalt, sest see ei ole võimalik. Pean sööma,“ selgitab Riina olukorda. Ja pole vahet, kas jäätist, torti, liha, leiba. „Mul oli nii, et vaatasin leiba, ja juba oligi 3 kg juures!“ Pärast söömist oli hea rahulik olla, tuju läkski paremaks.

Riina pärast juuksur Kareli ning jumestuskunstnik Kaia Triisa käe alt "pääsemist"

Riina pärast juuksur Kareli ning jumestuskunstnik Kaia Triisa käe alt "pääsemist"

Viimati kehutas naist kaalu jälgima see, et juba liiga sageli hakkasid inimesed küsima, millal ta sünnitama läheb. Ja muidugi – tervis läks käest. Oma 22 kilo kergemat seisu aga kirjeldab Riina rõõmuga – süda ei puperda, vererõhk on normis, vastupidavus on palju suurem, liigesed ei valuta. Veel 6 kuud tagasi poleks ta ilmaski uskunud, et temagi võiks minna SEB sügisjooksule. Aga näe läks ja ainus häda, mis ta sellest sai, olid valusad jalatallad.

Eriti rõõmsaks teeb Riina aga 6-aastase poja kiitus: „Ükspäev ta tuli tuppa ja ütles: Sa oled nii õhuke, ma mõtlesin, et siin on keegi teine naine.“

Riina on varemgi kõva häälega sõprade-tuttavate seas kuulutanud, et nüüd langetab kaalu, ja alati on kõik kaotatu tagasi tulnud. Nüüd ajab naine asju tasa ja targu ning talle väga meeldib Kaaluabi anonüümsus. Kui on viletsama tuju hetk, siis varasema söömissööstu asemel läheb Riina nüüd ja loeb foorumist kaasduellitajate kirju, saab lohutust ja vahel jagab ka ise õpetusi.

Kaunis ja kerge Riina

Kaunis ja kerge Riina

„Kõige paremat nõu annab see, kes on ise sama asja läbi elanud,“ usub Riina vankumatult. Teadlane võib õppida ja teada, aga praktiku sõna on see, mida Rints usub.

Rintsu tarkusesõnad söömise kohta:

  • Kõhnumise nimel ei ole ma loobunud millestki. Isegi jäätist luban endale, aga ainult korra nädalas ja ühe.
  • Toitude ülesmärkimisel peab enda vastu VÄGA aus olema.
  • Olen lahti saanud mentaliteedist, et taldrik tuleb tühjaks süüa.
  • Ühtegi söögikorda vahele ei jäta, samas söön täpselt 1500 kcal päevas.
  • Kui juua korralikult vett, on ka kaalulangus lihtsam tulema.
  • Püüan lahti saada süütundest, kui on olnud libastumisi.
  • Naudi, aga naudi targalt!

Kui Riina kaal näitaks tuleval suvel 70, siis oleks tal hea meel. Aga kui see number on ka 75, siis on ikka hea meel, usub Riina.

Kui oled valmis ka enda lugu teistega jagama, kirjuta palun kaaluabi@kaaluabi.ee ning me võtame Sinuga ühendust.

Kaaluabi.ee tänab ilusalongi Fashion Hair, juuksurit Karelit ning jumestuskunstik Kaia Triisat Riina veelgi kaunimaks tegemise eest!

fashionhair

loe ja kommenteeri