Saagu ma 105-kilosest 71-kiloseks! (16) 24 Mär

 EDULUGU: Pille Kaldaru (38) ei või kohe silmaotsaski kannatada, et peaks kellegagi koos kaalu langetama. Ei taha ta iga nädal kuhugi kohale minna ja avalikkuse ees oma keret kaalule vinnata, ei taha isegi virtuaalselt duellitada. Just omaette nokitsemine ja iseenda jaoks kaalu langetamine on see, mis Pillet Kaaluabi juures paelub.  Tänu sellele on naisel kadunud juba 30 kilo ringis.

Kusagilt oli Pille lugenud, et veel kuni 38.eluaastani maksab kaalust alla võtta, pärast polevat enam tolku. Et nimetet number komeedi kiirusega lähenes, otsustaski  aastate jooksul ennast 105 kiloseks kosutanud naine käsile võtta. Eelmise aasta aprillis sai ka eesmärk maha pandud – „Saagu ma 105-kilosest 71-kiloseks!“ Ja aasta lõpuks oli unistus käes mis käes!

„Eks abielu teeb paksuks,“ paneb Pille ise endale muheledes diagnoosi. Kuus aastat tagasi oli tal ka üsna raske rasedus – esimestel kuudel ei söönud ta üldse midagi, sest miskit ei seisnud sees, aga see-eest hiljem sõi kõike, ja topeltki veel. Nii jäigi ta ka pärast sünnitust ikka 100 kilo ringi. Eelkõige said sellest vatti liigesed ja oli ka pidev rauapuudus.

Pärast Kaaluabi pakutava täiesti anonüümse teenuse avastamist nohistas Pille tükk aega üksi kaalu langetada, isegi mehele ei öelnud midagi enne, kui mees ise äkki märkama hakkas. Algul „kukkus“ talt ikka suuri tükke ära – 5 kg korraga. Kui ses tempos oli 15 kg kaotatud, jäi kaal korraks seisma ja Pille sattus natuke paanikasse. Vaatas pisut aega enda sisse, ning kui aru sai, et kaalu pärast ei pea „punnitama“,  hakkas kaal jälle normaalses tempos langema.

Nüüdseks on juba kõik kolleegidki Pille edusamme märganud, kuid siiski ei jäta nad hoiatamata: ära sa nüüd rohkem enam langeta, muidu jääd haigeks! „Kõik hädad aeti mul selle süüks, et olen alla võtnud, isegi kui mul pea valutas, öeldi, et see on niikuinii sellest!“ meenutab Pille itsitades. „Ja õelalt ennustatakse, et „kui sa hakkad jälle normaalselt sööma, siis tuleb kõik jälle tagasi!“.“

Pille enneSeda viimast Pille ei usu, sest juba novembri lõpust peale on ta kaal enam-vähem sama püsinud.  Muutused, mis Pille oma elukorralduses tegi:

  • Karastusjoogid viskas menüüst välja.
  • 8 kl vett juua on päevas täiesti normaalne.
  • Harjutas endale hommikul söömise kombe, mida varem ei olnud.
  • Õhtusöök nihkus varasemaks ja kergemaks.
  • Köögivilju tuli menüüsse kõvasti juurde.
  • Jalutamas käib tihti ja ka trennis vähemalt kord nädalas.

Samas, paradoksina küpsetab Pille nüüd kõvasti rohkem kui varem, sest talle lihtsalt meeldib küpsetada.  „Ega ma ise eriti  ei söö, lapsed söövad ja viin emale ja õele. Kui ma küpsetan, siis justkui tõestan endale, et ... ma ei karda magusat, ma olen sellest üle!“ filosofeerib ta. „Vanasti tundsin ennast kogu aeg sellepärast süüdi.“

Pille head nõuanded, omal nahal ära proovitud:

  1. Las oma kaal mõttes vabaks, ära püüa seda paaniliselt langetada.
  2. Ära kuula teisi, langeta iseendale!
  3. Endale rangelt keelama ei pea midagi.
  4. Leia tegevus, mis söömise juurest eemale meelitab.

 

loe ja kommenteeri