Nõmmel alustas mahetoidu tarbijaring OTT 28 Sep

Pühapäeval kogunes esimest korda Nõmmel mahetoidu tarbijaring ehk OTT (otse tootjalt tarbijale). Nõmmele hakkavad tootjad tooma mahetoitu kord nädalas neljapäeviti. Osta saab mahejuurvilja, -teraviljatooteid ja -mett, lähiajal lisanduvad kaubavalikusse mahepiim ja -lihatooted.

„Otse tootjalt tarbijale kauba kättetoimetamine toimib juba mitmes Eesti piirkonnas väga hästi, nüüd alustasime ka Tallinnas,“ ütles mahetalunik ja Eesti Biodünaamika Ühingu juhatuse esimees Tõnu Kriisa. „Värske ning kodumaise mahetoidu valik tavapoodides on peaaegu olematu, värsket toitu pakkuvaid mahepoode aga veel vähe. Huvi mahetoidu vastu on samas piisavalt suur.  Seetõttu tuleb leida ise viise, kuidas kaup kliendini viia.“

Tõnu Kriisa sõnul on selline kauplemisviis suur väljakutse tarbijale, sest puudub kaupmees ehk vahendaja ja organisatoorne töö tuleb teha vabatahtlikus korras. „Praegu alustab Nõmmel kümmekond peret otse mahetootjailt kauba ostmist. Loodame lähiajal kindlasti kaupa pakkuvaid koostööpartnereid juurde leida ning sellega ka tootevalikut laiendada,“ rääkis Tõnu Kriisa.  

Mahetoidu tarbijaringi kaudu toidu tellimine ja maksmine käib interneti kaudu. Järgmine võimalus mahetootjatega kohtuda, mahetoitu tellida ja osta on järgmisel neljapäeval, 4. oktoobril kell 17.30- 18.30. Kogunetakse Paiste tn 10 seltsimajas Hiiul.

loe ja kommenteeri