Suhkur on sama ohtlik kui tubakas 14 Jaan

Paljud suhkrulõksud on just rasvavabades toodetes. Näiteks rasvavabas jogurtis võib olla kuni 5 teelusikatäit suhkrut. Heinzi purgitomatisupis on neli ning Marsi šokolaadikoogis kaheksa teelusikatäit suhkrut, kirjutab dailymail.co.uk.

Toiduainetetööstustele on antud soovitus vähendada suhkru kogust oma toodetes pärast seda kui mitmed arstid ja teadlased on hoiatanud, et suhkur on sama ohtlik kui tubakas. Kõik uuringud on näidanud, et toiduainetööstus peab vähendama suhkru kogust  toodetes vähemalt 30 protsenti, et vähendada haigusi ja surmajuhtumeid.

 

Suhkur on meie ajastu tubakas, leiab Liverpooli ülikooli kliinilise epidemioloogia professor Simon Capwell. Magusad joogid ning rämpstoit on kõikjal saadaval ning mitte midagi kahtlustav lapsevanem ostab seda oma lapsele, samal ajal kui tööstus keskendub kasumile, mitte järgnevate generatsioonide tervisele. 

 

Rasvaepideemia on siiani põhjustanud nii haigusi kui ka surma ning ainuüksi Inglismaal maksab inimeste rasvumine ja diabeedihaigus riigile 5 miljardit naelsterlingit aastas. Kui samas tempos jätkata, siis kujuneb aastaks 2050 selle summa suuruseks juba 50 miljardit naela aastaks.

 

Inglismaal tarbib keskmine inimene päevas 12 teelusikatäit suhkrut, kuid mõne täiskasvanu puhul võib selleks koguseks olla isegi kuni 46 teelusikatäit. Praegu on Maailmaterviseorganisatsiooni soovitatav kogus maksimaalselt 10 teelusikatäit, kuid seda arvatavasti vähendatakse poole võrra. Eelnimetatud organisatsiooni järgi on ilmselged seosed probleemi ja suhkrust sisaldavate jookide ning muu suhkrutarbimise vahel, mis põhjustab rasvumist, diabeeti ning südame-veresoonkonna haigusi.

 

Uuringud on näidanud, et ka soolastes ning tervislikes toitudes on uskumatult suurtes kogustes suhkrut. See kõik aga põhjustab  teise tüübi diabeedi levikut, metaboolset sündroomi ja nn rasvmaksa. Oluline on kaitsta lapsi selle kiirelt leviva haiguse eest ning seepärast peab toiduainetetööstus kohe vähendama suhkru hulka toidus ning lõpetama reklaamidega, mis ahvatlevad lapsi tarbima magusaid jooke ning snäkke, leiab Wolfsoni ennetava meditsiini instituudi professor Graham MacGregor.

 

loe ja kommenteeri