Käärsoole loputamine ohustab tervist 23 Aug

LÜHIDALT: Käärsoole loputus või käärsoole hüdroteraapia on protsess, kus esmalt sisestatakse pärasoolde veevoolik, mille abil käärsoolt loputatakse, kuid Georgetowni ülikooli teadlaste väitel lastakse koos veega käärsoolde ka kemikaale, tõstes sellega terviseriske.

Grupp Georgetowni ülikooli teadlasi tegeles nö metateadusega, analüüsides kahekümne varasema uuringu tulemusi. Teadlased jõudsid selgusele, et käärsoole loputamine ei ole tervisele kasulik, selle asemel leidub aga hulk negatiivseid kõrvalmõjusid, nagu kõhukrambid, kõhutursed, iiveldus ja neerukahjustuse.

Uuringut juhtinud doktor Ranit Mishori sõnade kohaselt võib käärsoole puhastamise tagajärjed olla kurvad, sõltumata sellest, kas protsess viiakse läbi mõnes tervisekeskuses või oma kodus. Mehhaanilisele puhastusele sarnanevat efekti lubavad ka mitmed lahtistid, teed, pulbrid ning kapslid, kuid need kõik on tühipaljad lubadused.

Mishori hoiatab ühtlasi, et paljud käärsoole loputusega tegelevad isikud ei oma selleks vastavat meditsiinilist väljaõpet.

Allikas: news.health.com

loe ja kommenteeri