Miks alkohol kaalujälgimist takistab 01 Sep

 

 

Õllekõht pole lihtsalt sõnakõlks. Liigne alkoholi tarbimine toob ülekilod. Kes soovib oma vöökohta trimmis hoida, see loobugu liigsest alkoholist.

 

Oluline on meeles pidada, et kõik alkohoolsed joogid pole võrdsed. Kalorite mõttes on kõige targem juua klaas veini. Klaas valget või punast veini sisaldab umbes 100 kalorit. Positiivne on seegi, et vein ei sisalda rasva.

 

Õlle ja mahlaga segatud kokteilid sisaldavad aga ohtralt kaloreid. Järgmisel päeval kahetsed sa nende joomist! Väikeses rummi-shot’is sisaldub juba 77 kalorit ja 8 grammi süsivesikuid, džinnis on kaloreid veel rohkem – 119.

 

Viin, tekiila, konjak ja viski sisaldavad kõik umbes 104 kalorit 50 grammi kohta. Seda juba enne seguainete lisamist, mis on reeglina väga kalori- ja suhkrurikkad. Eelista kalorivabasid kokteili koostisosi, nagu dieetkoola või toonik.

 

0,3-liitrine õlu sisaldab omakorda 120 kalorit, samas kui liköörijook sisaldab 90-100 kalorit 50 grammi kohta. Alkohol suurendab ühtlasi söögiisu, mille tõttu võid süüa ebatervislikke tooteid, mis ei kuulunud su toitumisplaani juurde. Päevast kalorinormi plaanides tuleks juba eelnevalt alkohoolsed joogid sinna sisse arvutada. Nii tarbid kokkuvõttes vähem kaloreid.

 

Allikas: http://www.mydailymoment.com/

loe ja kommenteeri