Söö end saledaks 13 Mai

Soovid kaalust alla võtta? Sellisel juhul peaksid sööma korralikult ning regulaarselt. Igasugused toidukordade vahelejätmised kaalulanguse nimel on juba eos määratud ebaõnnestuma.

Hiljutine ameeriklaste tehtud uuring teismeliste seas näitas seda, mida toitumisnõustajad on juba ammu väitnud. Kui soovid kaalust alla võtta, pead korralikult sööma, kuid oluline on süüa õigeid tooteid.

Piirates oma toitumist ning jättes söögikordi vahele, tekib vaid suurem isu kaloririkaste toiduainete järele. See tähendab, et kaal näitab peagi suuremat numbrit kui dieedi alguses.

Oregoni Uuringuteinstituudi teadlased avaldasid artikli teaduslikus ajakirjas Neuro Image, mis tõestab, miks dieedid alati ebaõnnestuvad. Uuringu käigus proovisid katseisikud süüa vähem ning jätta toidukordi vahele. Selle mõjul suurenes aga toidu kui ahvatluse ning premeerimisvahendi väärtus. Ajusignaalid näitasid, et mida tahtejõulisemad katsealused olid ning mida rohkem end piirati, seda suuremaks muutus isu kaloripommide järele.

Jättes söögikorra vahele, suureneb risk süüa ebatervislikku toitu ning kaotatud grammid süüakse peagi tagasi. See, kes soovib kaalu langetada, ei tohi toitumist piirata, vaid peaks istuma rahuliku südamega söögilauda ning sööma tervislikult, suures koguses, kuid jälgides kalorihulka.

Uuringus osalenud noored eelistasid vabatahtlikutl vähendada oma kalorikogust nagu tavalised kaalulangetajad. Ajuröntgeni abiga uurisid teadlased noorte reaktsiooni, kui neile näidati pilti lemmiktoiduga ning pilti toidust, mis neile ei meeldinud.

Tulemused näitavad selgelt, et üleliigsetest kilodest vabanemiseks aitab kõige paremini tervisliku, vähese suhkrusisaldusega toidu söömine ning regulaarsed toitumiskorrad. Pikad perioodid toiduta tekitavad üksnes vastupidise efekti.

Ülekaal ja rasvumine

  • Maailmas on ca 1,6 miljardit ülekaalulist ja rasvunud inimest. USAs ning enamikes Euroopa maades moodustavad nad peaaegu poole elanikkonnast.
  • Ülekaalu ja rasvumist mõõdetakse KMI ehk kehamassiindeksiga, mis on pikkuse ja kehakaalu suhe.
  • Ülekaalu korral on KMI 25 ja 30 vahel, rasvumise korral on KMI üle kolmekümne.

Allikas: http://dn.se

loe ja kommenteeri