Seitse kaalunippi tänaseks päevaks 12 Mai

Kas sa oled täna „tervislikus meeleseisundis“? Kes vastas jah, see ei ole üksi – nädala algus on populaarne aeg tervisele keskendumiseks, näitab hiljuti ajakirjas American Journal of Preventive Medicine avaldatud uuring. Seda toetavad ka Google'i andmed: kaalukaotusega seotud märksõnu nagu „parim dieet ja „kuidas treenida“ otsitakse kõige vähem laupäeviti, märgatav tõus algab aga  alates pühapäevast.

 

Tervislikku meeleseisundit tasub ära kasutada, sest nii suurendad eduka kaalulangetamise tõenäosust.

Siit mõned valutud kaalunipid:

 

Tarbi proteiini iga einekorra ajal. Proteiin on kütuseks sinu organismile, mis tagab täiskõhutunde. Kalast või juurviljadest pärit proteiin tekitab tunde, nagu sa oleksid just patustanud, mitte ei pea dieeti.

 

Söö iga 3-5 tunni tagant. Kauem ühegi toidupalata kulgemine tekitab näljatunde, mis võib omakorda lõppeda ülesöömisega.

 

Täida pool taldrikust juurviljadega. Saad ohtralt kiudaineid ja väärtuslikke vitamiine ning mineraale, ilma et peaksid loobuma oma lemmiktoidust – selleks on taldriku teine pool.

 

Restoranitoit võib järgi jääda – see on salakaval. Mitte üksnes seepärast, et portsjonid on üüratud, vaid toidu valmistamiseks kasutatakse palju rohkem võid ja õli, kui sa oled sarnase roa valmistamiseks harjunud kodus kasutama. Seepärast on kasulik endale sisse harjutada komme jätta vähemalt veerand tellitud toidust söömata. Säästad palju kaloreid, kuid kõht saab ikkagi täis.

 

Joo päevas 6-8 klaasi vett. Me ajame tihti nälja ja janu segamini, seega vaata, et organism ei jääks vedelikupuudusesse vaevlema.

 

Väldi kunstlikke magusaineid. Kuigi nad ei sisalda ühtegi kalorit, mõjutavad nad sinu maitsemeelt viisil, mis suurendab suhkruisu. Lisaks sellele põhjustavad nad tardumust ja pundunud kõhtu.

 

Ära külasta kööki pärast õhtusööki. Väldi hilisõhtuseid nosimisfestivale – see on ohtlik periood, mille jooksul tarbitakse hulganisti lisakaloreid, mis tekitavad üksnes kõhuhädasid ja muserdavad moraalselt.

 

Allikas: http://www.womenshealthmag.com/

 

 

loe ja kommenteeri