Vett juues kilodest priiks 28 Mai

Vahel piisab ülekilodest vabanemiseks vaid tavalisest veest. Kaks klaasi vett enne söögikorda on väga hea viis kaalu langetamiseks või selle hoidmiseks.

Loomulikult on kaalulanguse aluseks tervislik toitumine ja liikumine, kuid mitmed uuringud on näidanud ka veejoomise olulisust. Vesi täidab kõhtu ning paneb ainevahetuse paremini toimima.

Ameerikas, Virginia Tech Universitys tehtud uuring ülekaaluliste inimeste seas, milles osales 48 inimest vanuses 55-75 aastat, näitas, et vesi aitab kehakaalu langetada.

Osalejad jaotati kahte gruppi: mõlemad grupid tarbisid uuringu ajal tervislikku toitu, kuid vaid esimene grupp jõi 20 minutit enne söögikorda ära 2 klaasi vett ning seda 12 nädalat järjest.

3 nädala järel olid vett joonud osalejad kaotanud kaalus keskmiselt 7,5 kilo ning need, kes vett ei joonud, keskmiselt 5 kilo.

Vesi

Ei sisalda mingeid kaloreid, maksab väga vähe ning kustustab kõige paremini janu

  1. Muuda veejoomine osaks oma igapäevasest elust, juuest näiteks hommikul tõustes kohe 2 klaasi vett ning tehes seda ka enne iga söögikorda.
  2. Võta endaga veepudel igale poole kaasa.
  3. Hoia laual kogu aeg veega täidetud kannu.
  4. Proovi juua päevas 1,5-2 liitrit vett.
  5. Näljatunnet ning janu on kerge omavahel segi ajada. Kui tunned, et soovid midagi süüa, joo esmalt veidi vett.
  6. Vesi aitab ennetada kõhukinnisust ning on eluks hädavajalik. Kui tekib janu, on kehas juba kerge vedelikupuudus, mis põhjustab väsimust ja tülpimust.
  7. Ära joo liiga palju, sest vesi võib muutuda kehale koormaks ning võib põhjustada uriinipidamatust. Parajas koguses tarbimine on alati kõige mõistlikum.

Allikas: http://www.expressen.se

loe ja kommenteeri