Peta oma aju – söö kõht täis (1) 05 Mai

Kas sa sööd nii kaua, kuni tunned, et kõht on täis? Sellisel juhul toimid valesti, sest söömine tuleb lõpetada enne täiskõhutunde tekkimist. Kui sa sööd, saadab sinu kõht ajule signaali, et ta on täis. Ajul võtab aga signaali registreerimine umbes 20 minutit aega, nii et sul on küllalt võimalusi ülesöömiseks. Paljastame sulle saladuse – lõpeta söömine varem.

 

Isegi kui tunned ennast pisut näljasena, tee väike paus ja oota. Kui sa oled pärast seda endiselt näljane, söö natuke veel. Üsna suur on tõenäosus, et oled söönud piisavalt selleks, et kõht oleks täis.  On ka teisi võimalusi, kuidas ülesöömist vältida. Näiteks võid enne söögikorda teha kerge trenni, olgu selleks siis reibas jalutuskäik või 20-30 minutit intervalltreeningut. Nii vähendad ülesöömisriski ja kui see ka ei peaks õnnestuma, aitab treening kahjusid leevendada.

 

Teades eelnevalt, et sind ootab suurem eine, näiteks pühade puhul, siis ära mingil juhul jäta eelnevalt toidukordi vahele, selleks et pühadelauas rohkem süüa jõuaksid. Söö hoopis eelnevalt toitainerikkaid ja mõistlikke eineid, nii et kõrge kalorsusega toidud või lisaportsjonid ei tunduks ahvatlusena. Samuti soovitame pühadelauas aeglasemalt süüa. Võta aega toidu mälumiseks ning aseta taldrikule esmalt tervislikke toite, mis sisaldavad proteiini, enne kui liigud süsivesikurikaste ja kõrge kalorsusega toodete juurde.

loe ja kommenteeri